0
0 تومان
عوامل موفقیت
مساله مهمي كه هر كسب و كاري با آن سروكار دارد، معرفي خود به صورت مختصر و مفيد است. «اثربخشي» يك معرفي خوب و جامع اعم از كتبي، شفاهي، ويدئويي، يا ديجيتالي مي تواند به اندازه اولين ملاقات افراد با يكديگر مهم باشد و تصويري ماندگار در ذهن مخاطب ايجاد كند. برقراري يك ارتباط خوب با مخاطب علاوه بر شرايط مساعد منبع ارسال، گيرنده، وسيله ارسال و محيط انتقال، به صراحت، روشني، وضوح، ترتيب، طبقه بندي و جامعيت خود پيام نيز بستگي دارد.
    
لازم به يادآوري نيست كه مطلب كنوني ناظر بر اين ويژگي اخير بوده كه براي مشاغل كوچك به معرفي كسب و كار و محصولات و شرحي در مورد مديران كفايت مي كند. هر كسب و كار بايد اين هشت نكته را آماده در دست داشته باشد و در هر نقطه تماس با مشتريان بالقوه، از آن ها جهت معرفي خود، استفاده كند. جاي تعجب است اگر در شرايطي كه مشتريان به اندازه كافي در مورد شما نمي دانند از آنان توقع داشته باشيد تا شما را انتخاب كنند پس همين امروز نسبت به تهيه اين مطالب در هر قالبي كه مناسب مي دانيد اقدام كنيد
.
    
1-شرح مختصري از كسب و كار: مردم اعم از مشتريان، تامين كنندگان، كاركنان، خبرنگاران و تمامي كساني كه ممكن است به نحوي بخواهند راجع به هويت شركت يا كسب و كار چيزي بدانند، بايد در كم ترين زمان بيش ترين اطلاعات را دريافت كنند، بنابراين چنين شرحي بايد داراي مطالبي با عناوين زير باشد:
    
    ) تاريخ تاسيس كسب و كار.
    
    ) محل دفتر مركزي و دفاتر يا نمايندگي ها.
    
    ) نام و شرح مختصري از موسس و مديران ارشد و سوابق آن ها.
    
    ) شماره تلفن ها و ديگر وسايل تماس.
    
    ) بيانيه ماموريت مختصر.
    
    2-معرفي محصولات: براي هر يك از محصولات يا خدمات خود بايد متني شامل موارد زير را آماده داشته باشيد:
    ) كاري كه محصول انجام مي دهد.
    
    ) ويژگي هاي متمايز و منحصر به فرد.
    
    ) مقايسه با محصولات مشابه در بازار.
    
    ) سطح كيفيت محصول.
    
    ) تعهداتي كه براي عملكرد صحيح و سالم محصول وجود دارد (ضمانت، خدمات، و...)
    
    ) قيمت
    
3-شرح حال مختصري از بنيانگذاران و مديران ارشد: بايد شرح حال مختصر و مفيدي در مورد هر يك از بنيانگذاران و نيز اعضاي هيات مديره را آماده داشته باشيد. اين شرح حال يا بيوگرافي مي تواند موارد زير را شامل شود:
    
    ) تحصيلات و دوره هاي غير آكادميك.
    ) تجربيات مرتبط.
    ) موفقيت ها و افتخارات.
    ) فعاليت هاي گروهي و ويژگي هاي كارهاي گروهي انجام شده.
    
4-بيانيه ماموريت: يك بيانيه ماموريت مي تواند در كاركنان ايجاد انگيزه كند و آنان را در مورد فعاليت و اهداف مجموعه راهنمايي كند. اين بيانيه زمينه اصلي فعاليت و چشم اندازهاي آتي را اعلام مي كند و به اين ترتيب مي تواند شرايط بروز ظهور خلاقيت ها و ايده هاي جديد را در كاركنان فراهم آورد. شما حتي مي توانيد اين بيانيه ماموريت را به سرمايه گذاري بالقوه، وام دهندگان و يا رسانه ها اعلام كنيد و به اين وسيله منشور شغلي خود را به ديگران ابراز و آنان را به وضوح در مورد فعاليت خود آگاه كنيد.
    
5-تاريخچه كسب و كار: علاوه بر «شرح مختصري از كسب و كار» (موضوع بند يك) كه اصولافهرستي از واقعيت ها را در مورد شغلشان بازگو مي كند، اكنون بايد در يك پاراگراف امكانات و شرايط را در بدو تاسيس و راه اندازي، همچنين اشاره هاي مختصري به مسير رشد طي شده و توانايي هاي فعلي ارايه كنيد.
    
6-فهرستي از مشتريان سرشناس و طرف هاي مهم كاري: ارايه فهرستي از مشتريان، طرف هاي كاري در زنجيره تامين و يا زنجيره توزيع كه براي عموم شناخته شده هستند نظير شركت ها، موسسات و برندهاي معتبر مي تواند براي مشتريان بالقوه و نيز جذب سرمايه گذار مفيد واقع شود.
    
7-رپورتاژ آگهي در جرايد و يا رسانه هاي صوتي و تصويري: هنگام افتتاح كسب و كار و يا معرفي محصول جديد، در نظر داشته باشيد كه چاپ رپورتاژ آگهي در روزنامه ها و نشريات و يا ارايه آن به صورت صوتي و تصويري در رسانه هاي مرتبط با توجه به نكته اشاره شده در ابتداي اين مقاله يعني رعايت نكات الزامي براي به حداكثر رسانيدن اثر بخشي ارتباط با مخاطب، فرصت خوبي براي شناساندن كسب و كارتان به مردم است. اين شيوه به هنگام شركت در نمايشگاه هاي مختلف نيز از اهميت خاصي برخوردار است. رپورتاژ آگهي شما بايد مطالب زير را شامل شود:
    
    ) داراي آرم مجموعه شما باشد.
   

    ) مقدمه اي در مورد نقش صنفي و صنعتي كسب و كارتان در حيطه كلان اقتصاد جهاني و يا ملي.
   

    ) تاريخچه كسب و كار (بند5)
    ) شرح مختصري از كسب و كار (بند يك)
   

    )معرفي محصولات (بند2)
  

    ) مقالات و يا خبرهايي كه در رسانه ها و از قول شخصيت هاي گوناگون سياسي، اجتماعي و علمي- فرهنگي، راجع به كسب و كار شما مطرح شده است.
    
در نظر داشته باشيد انباشته كردن مطالب ممكن است موجب شود ناخودآگاه به چاپ و آگهي مطالب قديمي و ناكارآمد بپردازيد. بنابراين بهتر است هر كدام از اين مطالب را در يك فايل رايانه اي نگهداري كنيد تا به هنگام نياز براي دور جديدي از رپورتاژ آگهي، آن ها را به روز كرده و اقدام كنيد.
    
8- بريده اخبار: كسي را مسوول جمع آوري و بايگاني عنوان بندي شده بريده هاي روزنامه و جرايد و يا جمع آوري اخبار مربوط به كسب و كار خود بكنيد. آن ها را به صورت دوره اي (روزانه يا هفته اي) مرور كنيد و آن را براي تهيه مرجع (رفرانس) و ارايه به ديگران استفاده كنيد.
    
همين چند اقدام مي تواند به افزايش اثربخشي شيوه معرفي شما به ديگران كه در فرصت هايي نادر فراهم مي آيد منتهي شود. فراموش نكنيد اولين برخورد هميشه تعيين كننده مكان و موقعيت شما در اذهان مخاطبانتان خواهد بود، پس آن را مهم شماريد و نسبت به پربار كردن آن حساسيت داشته باشيد

پاینده باشید 

(گروه صنعتی تولیدی کفش طاها)

 

پرفروش ترین محصولات
نظرات مشتریان
 • سلام آیا شما کفش با سایز 41 تا 42 هم دارید یا سفارشی تولید می کنید از مدل های موجود در سایت؟ ممنونم
  پالیز رهنما
 • سلام .من از یکی از کفشای عروس خوشم اومده اما عکسشو تو سایتتون نمی بینم میشه عکسشو از طریق واتساپ براتون بفرستم
  حسین رمضانی
 • سلام. اگه کفش کوچيک باشه امکان تعويض هست و اينکه ايا قالب صندلا بزرگه؟چون گاهي بعضي از کفشا شماره چهلشون براي من بزرگه و گاهي کوچيک.
  کژال کريمي
 • سلام خسته نباشید امکانش هست اگر کفش کوچک بود تعویض کنید؟ متشکرم
  رودشتیان
 • سلام,خسته نباشید. میخواستم بدونم ایا این امکان وجود داره که طبق سایز پای فرد کفش مورد علاقه اش را(چه از بین تولیدات خودتون و چه از دیگر مدل های موجود در بازار) برایش اماده کنید یا خیر؟
  علیزاده
درباره ما
کفش طاها از سال 1376 در زمینه تولید کفش زنانه در مشهد مقدس با مدیریت سید روح الله سیدمرادی شروع به فعالیت کرده است. و با پش از  یک دهه فعالیت و تولید موفق و با بهره گیری از بهترین مدل های روز دنیا توانسته است جایگاه خوبی را برای شما فروشندگان کفش به ارمغان بیاورد . امیدواریم توانسته باشیم با طراحی این وب سایت  ، گامی موثر در زمینه پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از عدم نیروی انسانی و اتلاف و...
آخرین اخبار
ارتباط با ما
تلفن : 051-37232094
همراه : 09153230103
پست الکترونیکی : info@kafshetaha.com
 لطفا کمی صبر نمایید ...
 ایمیل شما با موفقیت ارسال شد !
 ایمیل وارد شده تکراری می باشد !
 لطفا یک ایمیل معتبر وارد نمایید !
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به کفش طاها می باشد
Back to Top
لطفاً چند لحظه منتظر بمانید ...